سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آژانس خبری آنلاین

نحوه عایق بندی با عایق مخصوص لوله کشی

عایق کاری کانال در مناطق باز از خانه شما به دلایل مختلفی ایده خوبی است. در هوای سرد زمستان، لوله‌های آبی که در معرض دیوارهای بیرونی یا اتاق‌های سرد قرار می‌گیرند می‌توانند یخ بزنند، ترکیده و به داخل خانه شما بریزند. بیش از یک خانواده از شمال برای تعطیلات زمستانی به جنوب رفتند، اما با ترکیدن لوله آب به کار تمیزکاری و بازسازی یک ماهه بازگشتند. عایق لوله آب یک عنصر کلیدی در هر تلاشی برای خنک کردن لوله کشی داخلی است. لوله های آب گرمایش همچنین می توانند با جلوگیری از تابش گرمای لوله های آب گرم به هوای اطراف، در هزینه های انرژی صرفه جویی کنند. به عنوان مثال، عایق کاری لوله های آب گرم که خارج از آبگرمکن شما اجرا می شود، می تواند اتلاف گرما را کاهش دهد و هزینه های گرمایش آب را کاهش دهد. در نهایت، عایق لوله آب سرد می تواند از تعریق لوله ها به دلیل تراکم جلوگیری کند، که می تواند سطح رطوبت را در خانه در طول تابستان کاهش دهد.

محل عایق کاری لوله های آب

اینکه کدام لوله های آبی را عایق بندی می کنید به دلیل انجام آن بستگی دارد. اگر هدف جلوگیری از یخ زدگی لوله ها باشد، لوله های حیاتی برای محافظت آنهایی هستند که از فضاهای گرم نشده عبور می کنند. اینها در دیوارهای بیرونی، گاراژهای گرم نشده، حفره های کف بالای فضاهای خزنده گرم نشده و موارد مشابه قرار دارند. به طور کلی، نیازی به عایق بندی لوله هایی که از دیوارهای داخلی یا در زیرزمین هایی که گرم می شوند وجود ندارد. هنگامی که هدف جلوگیری از یخ زدگی است، لوله های آب گرم و سرد را عایق بندی کنید. لوله های آب گرم نیز می توانند یخ بزنند مگر اینکه آب به طور فعال از آنها عبور کند.

هدف از عایق بندی لوله ها

اگر هدف کاهش هزینه های گرمایش آب است، پس عاقلانه است که لوله های آب گرم را در هر کجا که به آنها دسترسی دارید عایق بندی کنید. این امر به جلوگیری از تابش گرما از لوله های آب گرم کمک می کند و ممکن است به شما امکان دهد تنظیم دمای آبگرمکن خود را کاهش دهید. اگر هدف از عایق کاری لوله ها از بین بردن تعریق و رطوبت لوله است، این لوله های آب سرد هستند که بیشترین نیاز را به عایق دارند. هنگامی که لوله های سرد در معرض هوا با هوای گرم و مرطوب تماس می گیرند، میعان می تواند روی لوله ها ایجاد شود. این تراکم ممکن است چکه کند و بر روی کف ها به گودال برود، یا ممکن است به سطح کلی رطوبت بالا، به ویژه در زیرزمین ها کمک کند. عایق کاری لوله های آب سرد می تواند از این تراکم جلوگیری کند. چندین استراتژی وجود دارد که می توانید برای عایق کاری لوله های آب استفاده کنید. ما در مورد عایق صحبت خواهیم کرد که می توانید مستقیماً روی لوله ها اعمال کنید. با این حال، می‌توانید عایق دیوار، عایق‌سازی شکاف‌هایی که لوله‌ها به دیوارها نفوذ می‌کنند، و استفاده از روکش‌های شیر آب روی لوله‌های بیرونی را نیز در نظر بگیرید.

قبل از اینکه شروع کنی

هنگام انتخاب عایق لوله آب، R-value گزینه های مختلف را در نظر بگیرید. R-value اندازه گیری است که مقاومت در برابر جریان حرارتی یک ماده معین را کمی می کند. هر چه مقدار R بالاتر باشد، قدرت عایق آن ماده بیشتر است. ممکن است R-value روی عایق لوله نمایش داده نشود، بنابراین ممکن است لازم باشد کمی تحقیق کنید. هرچه آب و هوای شما سردتر باشد، هنگام انتخاب عایق لوله باید به دنبال مقدار R بالاتری باشید قبل از عایق کاری، هرگونه آلودگی یا چربی را از روی لوله ها پاک کنید. مهم نیست که چه نوع عایق را روی آن قرار می دهید، ایده خوبی است که لوله ها را یک بار به سرعت باز کنید تا عایق بهتر بچسبد. اگر از محلول تمیز کننده یا هر چیز مرطوبی استفاده می کنید، قبل از نصب عایق از خشک بودن لوله ها اطمینان حاصل کنید. هر نوع رطوبت می تواند باعث شل شدن عایق شود. عایق لوله را هر سال بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز در شرایط خوبی است و لوله ها کاملاً پوشیده شده اند. نوار چسب یا نوارهای خود آب بندی روی عایق ممکن است به مرور زمان شل شده و قسمت هایی از لوله را نمایان کند. اگر لوله ها به طور کامل پوشانده نشده اند، قبل از کاهش دمای زمستان آن نواحی را دوباره آب بندی کنید.

نحوه عایق بندی با عایق لوله کشی

یک راه متداول برای محافظت از لوله ها عایق بندی سنتی لوله است. این نوع عایق در بسیاری از مواد مختلف موجود است، از جمله فوم انعطاف پذیر با نوار پشتی لاستیکی، عایق لوله فوم و فویل، پوشش لوله حباب دار، پنبه طبیعی با پشت فویل و نوار عایق لوله لاستیکی. فوم عایق لوله ای به راحتی نصب می شود و برای عایق کاری با طول های کوچک لوله یا بخش هایی که در آن خمیدگی های زیادی وجود دارد مناسب است.   پیشنهاد میشود جهت اطلاعات تکمیلی مقاله آموزش نحوه عایق بندی لوله ها از بهینه ساز الموت  را مطالعه فرمایید